Sylwester we Włoszech ?

Włochy to bardzo bliski kraj dla Polaków. Nie chodzi tutaj o odległość, bo jest ona znaczna, ale o związki pomiędzy tymi dwoma narodami.

Polska stała się tak sławnym krajem poprzez osobę św.Jana Pawła II. Polacy pokochali Włochy nie tylko za tak ciepłe przyjęcie, jeżeli chodzi o Papieża – Polaka, ale również za wszystkie walory i atrakcje turystyczne, jakie można tam obecnie znaleźć. Nic dziwnego, że wielu naszych rodaków wybiera Włochy na swój wakacyjny kierunek . Italia jest nie tylko doskonała na wakacje letnie, ale także, jeżeli chodzi o zimowe wyjazdy.

Do Włoch ze spokojem można jechać na Sylwestra. Nie ma nic lepszego niż powitanie Nowego Roku pod włoskim niebem, na jednym z alpejskich lub dolomickich szlaków narciarskich. Włochy to jeden z najlepszych ośrodków zimowych, gdzie można znaleźć piękne trasy narciarskie – zarówno dla osób zaawansowanych, jeżeli chodzi o jazdę na nartach, jak również dla amatorów, którzy po raz pierwszy próbują swoich sił w tym sporcie zimowym. Na Sylwestra do Tyrolu lub Trentino przyjeżdża wielu naszych rodaków, którzy z góry rezerwują sobie miejsca w dobrych hotelach, gdzie nie tylko znaleźć można dobrą bazę noclegową, ale również z okazji nadejścia nowego roku oferowane są także dodatkowe atrakcje, jak np. bal noworoczny.

Na Sylwestra do Włoch można jechać także do miast, gdzie może nie ma tyle śniegu, ale jest równie pięknie i fantastycznie. Do takich miast na pewno należy Wenecja, gdzie każdego roku urządzany jest z okazji nadejścia Nowego Roku pokaz wielkich fajerwerków. W Rzymie ludzie również tłumnie świętują na ulicy tak wyjątkowy moment dla wszystkich. Podobnie jest w Mediolanie oraz w wielu innych włoskich, większych miastach. Może chociaż raz warto porzucić polski kraj, gdzie już nie raz mieliśmy okazję świętować na rzecz innego państwa, gdzie Polacy zawsze witani są z wielką serdecznością. Taki wyjazd to nie tylko doskonała okazja do odpoczynku, ale także możliwość poznania innych, wspaniałych ludzi, którzy także będą znajdowali się we Włoszech.

Autor

 • Autorka wielu popularnych książek o biznesie i marketingu. Swoją wiedzę opiera na wieloletnich badaniach rynku. Po godzinach pracy preferuje długie spacery i wspinaczkę górską.

2 myśli na temat “Sylwester we Włoszech ?

 • 14 czerwca 2020 o 06:28
  Permalink

  Co roku sylwestra spędzamy w górach nie tylko w Polsce. Śnieg, kuligi to wszytko tworzy nie zapomniany klimat. Coraz częściej jednak spędzamy sylwestra zagranicą z powodu braku śniegu w kraju. A sylwester ze śniegiem to całkowity inny klimat.

 • 22 sierpnia 2020 o 22:29
  Permalink

  Kilka razy z rzędu byliśmy w Tyrolu i mogę tylko polecić, polaków jest tam bardzo dużo więc nie trzeba się obawiać bariery językowej.

Komentarze są wyłączone.