Czy warto wierzyć w znaki zodiaku ?

Znaki zodiaku traktuje się najczęściej jako ciekawostkę. Niewiele osób wie, skąd wywodzi się ich etymologia. Pochodzą tymczasem od nazw gwiazdozbiorów, nadanych im jeszcze przez starożytnych Sumerów. Czy warto wierzyć w znaki i jak w ogóle je odczytywać?

Podstawowy podział – żywiołyZnaki zodiaku - horoskop

Każdy z dwunastu znaków zodiaku jest przypisany do jednego z czterech żywiołów.  Określony żywioł według astrologii charakteryzuje się konkretnymi wzorcami zachowania. Co więcej, znaki oddziałują na siebie w przejrzysty sposób, dzięki czemu można przewidywać wzajemne relacje.

Znaki ognia (baran, byk i strzelec) są zupełnym przeciwieństwem znaków wody (rak, skorpion, ryby). Na przeciwnych biegunach stoją również znaki ziemi (koziorożec, byk i panna) wraz ze znakami powietrza (waga, wodnik, bliźnięta).

Wzajemne oddziaływanie znaków można opisać w jasny sposób na zasadzie przypisanych im żywiołów. Dla przykładu znaki ognia :

 • będą naturalną przeciwwagą dla wody (baran „nie dogada się” ze skorpionem),
 • zostaną wzniecone przez powietrze (korzystne połączenie),
 • „spalą” ziemię (słabe więzy).

W obrębie jednego żywiołu znaki powinny dogadywać się bardzo dobrze. Z tego schematu wyłamuje się spotkanie dwóch identycznych zodiaków. Czy wiedzieliście w ogóle, że każdy człowiek posiada także drugi, trzeci i nawet czwarty znak? A to dopiero „wierzchołek góry lodowej” możliwości, jakie stwarza astrologia.

Ile w tym wszystkim prawdy?

Astrologia jest bardzo rozległą dziedziną wiedzy. Kompletne książki na jej temat różnią się znacznie od horoskopu podawanego w gazetach. Znaki zodiaku mogą wpływać na temperament oraz osobowość posiadacza, ale nie powinno się im ufać w stu procentach. Podobnie jak dopasowaniu konkretnych charakterów pod względem tworzenia związku.

Zasadniczo bardzo często fragment opisu danego znaku zodiaku pokrywa się z naszymi odczuciami. Nie należy jednak spodziewać się, że wszystkie „bliźnięta w drugim tygodniu stycznia odniosą sukces w pracy”. Same opisy należy traktować jako formę niuansu lub ciekawostki. Nie da się ukryć, że w gwiazdach znajduje się wiele cennych informacji o nas samych. Trzeba tylko je odpowiednio zinterpretować, a także ułożyć w pasującą całość.

 

Autor

 • Autorka wielu popularnych książek o biznesie i marketingu. Swoją wiedzę opiera na wieloletnich badaniach rynku. Po godzinach pracy preferuje długie spacery i wspinaczkę górską.

2 myśli na temat “Czy warto wierzyć w znaki zodiaku ?

 • 18 lutego 2022 o 23:22
  Permalink

  Czy warto wierzyć w znaki zodiaku? Owszem, przepowiednie na ich podstawie często się sprawdzają. Warto jednak zapytać astrologa o właściwą interpretację.

 • 4 kwietnia 2022 o 05:06
  Permalink

  Jak jeszcze można przewidzieć przyszłość? Myślę, że na wiele sposobów. Ale najbardziej popularnym jest horoskop. Pewnie ze względu na jego prostotę i wiarygodność.

Komentarze są wyłączone.