Co warto wiedzieć o inwestowaniu w srebro

Każdy z nas dobrze rozumie to, że warto regularnie odkładać pieniądze. Oszczędności to nasze poczucie bezpieczeństwa, ponieważ w życiu zdarzają się różne sytuacje. Niektórzy oszczędzają w tradycyjny sposób odkładając gotówkę, inni inwestują pieniądze po to, by po jakimś czasie cieszyć się zyskiem.

Inwestycja w metale

Jedną z możliwości jest inwestowanie w metale szlachetne. Kruszce od wieków cieszą się zainteresowaniem, ponieważ nie tracą na wartości. Dobrym przykładem może być tutaj złoto, które zabezpiecza nasz kapitał przed inflacją . Nie każdego jednak stać na uncję złota, ponieważ obecnie kosztuje ona około 7,5 tysiąca zł.

Pewną alternatywą staje się więc srebro. To metal, który obecnie jest silnie niedowartościowany, dlatego ma bardzo dużo potencjał wzrostowy. Inwestowanie w srebro to duża szansa na zyski. Niektórzy traktują go jako metal spekulacyjny, ale historia pokazuje, że srebro co jakiś czas zalicza dość wysokie pułapy. Obecnie jedną uncję złota możemy kupić za nieco ponad 100 zł.

 

Monety jednouncjowe – piękna lokata kapitału

Godne polecenia są tradycyjne monety bulionowe jednouncjowe. Im bardziej popularną monetę kupujemy, tym łatwiejsza może być po latach jej odsprzedaż. Oczywiście najlepiej robić zakupy z rozsądkiem i sprawdzać srebro, które kupujemy pod kątem jego autentyczności. Zaletą monet jednouncjowych jest fakt, że trudno je podrobić. Najlepiej kupować metale w mennicy, ponieważ to gwarancja tego, że wybieramy autentyczny produkt wysokiej jakości. Zaletą inwestowania w srebro jest to, że w pewnym sensie realizujemy naszą potrzebę konsumpcji. Mamy bowiem namacalny dowód naszych oszczędności. Srebro jest piękne i naprawdę może cieszyć wzrok. Niektóre monety to wyjątkowe wzornictwo, które przykuwa wzrok. Warto obserwować ceny srebra, aby zrozumieć kiedy jest najlepszy moment na zakupy. Ważny jest również wskaźnik gold silver ratio, który mówi nam o tym, ile uncji srebra możemy kupić co jedną uncję złota. Ta proporcja kształtowała się w historii od 1:12  do 1:90.

Autor

 • Autorka wielu popularnych książek o biznesie i marketingu. Swoją wiedzę opiera na wieloletnich badaniach rynku. Po godzinach pracy preferuje długie spacery i wspinaczkę górską.

2 myśli na temat “Co warto wiedzieć o inwestowaniu w srebro

 • 13 maja 2020 o 16:37
  Permalink

  Kolekcjonuję srebrne monety i szukam różnych ciekawych egzemplarzy. Przed zakupem sprawdzam każdą monetę swoimi sposobami aby nie dać się oszukać.

 • 26 lipca 2020 o 21:58
  Permalink

  Kupuję i sprzedaję srebro, wolę je od złota, nie muszę długo czekać z jego sprzedażą.

Komentarze są wyłączone.